+48 793 003 259 aronia@aronia.org.pl

O nas

Specjalistyczna Szkółka Aronii Czarnoowocowej działa na podstawie zezwolenia Nr 97-86, wydanego przez Urząd Wojewódzki w Radomiu. Działamy nieprzerwanie od 40 lat, dostarczając na rynek sadzonki aronii najwyższej jakości.

Nasza firma jest objęta planem kontroli w rolnictwie ekologicznym przez Jednostkę Certyfikującą Rolnictwo Ekologiczne „BIOEKSPERT” i posiada od wielu lat certyfikat ekologiczny.

Szkółka prowadzona jest przez mgr inż. Piotra Eggerta, prekursora aronii w Polsce. Jest on absolwentem SGGW i zajmuje się badaniem właściwości tej rośliny od 1975 roku, początkowo jako pracownik naukowy Instytutu Badawczego a obecnie na własnej szkółce. Jest autorem licznych publikacji poświęconych aronii, jak choćby „Aronia od sadzonki do zbioru owoców” i jak nikt posiada szeroką wiedzę na jej temat.

Nieustanne prace nad selekcją aronii, prowadzą do uzyskania krzewów o najlepszym pokroju do zbioru mechanicznego, dających bardzo wysoki plon. Efektem prowadzonych badań jest wyselekcjonowanie z odmiany „Nero”, własnej, ulepszonej odmiany aronii „Nero-Eggert”, która cieszy się dużym powodzeniem na rynku krajowym jak i rynkach zagranicznych, głównie Niemiec i Austrii jak również Szwecji, Francji, Litwy, Norwegii, Belgii, Szwajcarii, Macedonii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Grecji, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bośni, Kosowa, Łotwy, USA i Kanady.

Bogata wiedza dotycząca aronii czarnoowocowej, zdobyta w wyniku długoletnich badań oraz nieprzerwana praca nad selekcją, rozmnażaniem i uprawą krzewów i sadzonek aronii, spowodowały, że posiadamy obecnie najlepszy na rynku materiał rozmnożeniowy.

 

Naszą szkółkę często odwiedzają zagraniczni goście.

Prezes firmy Sanshin International z Osaki pan Nobufumi Miyake(Japonia) i prof. Iwona Wawer (Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Warszawie), Piotr Eggert na Szczęsnej.

Kilka tygodni po tej wizycie na mojej szkółce produkty aroniowe a konkretnie aronia w czekoladzie i aronia kandyzowana prezentowana była na wystawie w Tokio .

Goście z Korei Południowej na plantacji aronii zainteresowani wprowadzeniem do Korei przetworów z aronii.

Sierpień 2012 r. Wizyta przedstawicieli firm Koreańskich i TV koreańskiej. Podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy w propagowaniu uprawy aronii i produktów z owoców aronii.

Ulotka reklamująca naszą szkółkę

POBIERZ ULOTKĘ (PDF)

Kupuj u sprawdzonych i najlepszych producentów!!!

Nasi klienci mogą liczyć na fachową i bezpłatną poradę dotyczącą zakładania i prowadzenia plantacji aronii.

F
F